Precyzja wykonania i wysoka jakość produktu końcowego to dwa główne wymogi dzisiejszych konsumentów. W dzisiejszych czasach klienta nie zadowoli źle pomalowane krzesło czy też nierówno przycięte panele, a taki incydent będzie kosztował producenta reklamacją i zwrotem pieniędzy. Dlatego tak ważnym jest, aby każde przedsiębiorstwo przemysłowe jak i małe warsztaty wytwórcze były zaopatrzone w odpowiednie maszyny i narzędzia pozwalające na precyzyjne wykonanie produktu. Potrzeba jest matką wynalazku, dlatego z roku na rok możemy podziwiać coraz to nowsze odkrycia technologiczne. Pytanie, jakie stawia sobie każdy producent jest następujące – jaką maszynę powinienem wybrać oraz na jaką mnie będzie stać?

Maszyny do zadań specjalnych

Zanim wyprodukujemy panele czy tez meble, najpierw musimy precyzyjnie przyciąć wszelkie potrzebne elementy. Czasy manualnego rzemiosła odeszły w niepamięć, a dzisiejsi stolarze mogą cieszyć się dobrodziejstwami nowoczesnej technologii. Obecnie przycinanie jakichkolwiek surowców może być zaskakująco dokładne i precyzyjne. Istnieją maszyny, które po zaprogramowaniu samodzielnie uformują płytę w pożądanym kształcie i rozmiarze, nietrudno jednak się domyślić, że są one bardzo kosztowne. Rozwój tego typu technologii to również wzrost bezpieczeństwa pracowników oraz znaczny spadek wypadków w pracy. Nawet przycinanie ciężkich, dużych płyt zostało znacznie ułatwione.

Piła pionowa do drewna

Cechują się niezwykłą precyzyjnością oraz możliwością cięcia kilku płyt naraz, co znacznie przyspiesza pracę zakładu. Taki zabieg jest bardzo wygodny, gdyż maszyna ta posiada specjalne mocowanie na blacie pilarki. Idealnie sprawdza się w przypadku płyt o grubości od 80 do 100 mm. Istnieje wiele rodzajów piły pionowej, w zależności od ich przeznaczenia – piła formatowa, pionowa piła formatowa, precyzyjna pilarka formatowa, pilarka do rozkroju płyt i wiele innych. Piły pionowe doskonale tną płyty pcv, wiórowe, z poliwęglanu, plexi, faliste, a przede wszystkim panele.

piła pionowa do drewna

Pionowa pilarko frezarka KGS GMC 180 CN

Maszyna ta posiada możliwość frezowania krzywoliniowego. Blat stołu jest ruchomy i automatycznie ustawiany co znacznie wpływa na precyzję cięcia. Ta pilarko frezarka jest bardzo bezpieczna w użyciu, gdyż maksymalnie ogranicza kontakt pracownika z wirującym ostrzem. Maszyna do zadań specjalnych, idealna w przypadku uciążliwych i ciężkich płyt, jak i paneli.

Parametry:

– Długość cięcia wynosi 5100 mm., szerokość 2100 mm., wysokość 2100 mm., natomiast grubość 80 mm.

– Średnica tarczy piły to Ø 300 mm., a średnica tarczy piły podcinka to Ø 110.

Maszyna ta jest godna polecenia przede wszystkim z uwagi na jej precyzyjność i bezpieczeństwo użytkowania. Powszechnie doceniana przez polskie zakłady stolarska, jest jak najbardziej warta zakupu.