Wybór nowego lokum mieszkaniowego, które zdecydujemy się kupić i w którym zamieszkamy nie jest łatwy. Niejednokrotnie okazuje się, że bardzo trudno wybrać nieruchomość, która zadowoli całą rodzinę. Jak stwierdzić jednoznacznie, że mieszkanie, które oglądamy i które chcemy kupić zostało wykonane prawidłowo?

Oczywiście ważne jest dokładne oglądnięcie mieszkania i dopiero na tej podstawie zdecydowanie się o jego zakupie. Jeżeli sami nie znamy się na budownictwie niezwykle trudno będzie nam ocenić jakość wykonania poszczególnych elementów budowlanych. Dlatego warto wtedy skorzystać z pomocy specjalisty, który szybko i sprawnie oceni czy deweloper od którego chcemy zakupić nieruchomość jest rzetelny.

Rozwiązanie takie jest możliwe tylko w przypadku gdy deweloper postawił już część planowanej do realizacji nieruchomości i możemy zobaczyć faktycznie stojący już budynek. Plany same w sobie nie powiedzą nam nic o umiejętnościach budowlanych dewelopera – warto to mieć na uwadze gdy chcemy zdecydować się na zakup nieruchomości, która jeszcze nie została zrealizowana. Decydujemy się wtedy na zakup kota w worku i musimy liczyć się z pewnymi możliwymi niedociąganiami ze strony dewelopera.

mieszkania LubinOpinie innych

Jeśli deweloper nie postawił jeszcze żadnego budynku w ramach planowanej nowej inwestycji, którą się interesujemy warto zapoznać się z wcześniej zbudowanymi przez tego dewelopera nieruchomościami. Dzięki temu mamy możliwość porozmawiania z mieszkańcami takich mieszkań i zapytaniem ich co sądzą o jakości wykonania. Warto skorzystać z takiej możliwości, ponieważ osoby zamieszkujące w mieszkaniach zbudowanych przez interesującego nas dewelopera, z pewnością powiedzą nam prawdę na temat jakości wykonania budynku. Jeśli mieszkańcy mają zastrzeżenia.. no cóż… z pewnością nie świadczy to za dobrze o deweloperze.

Jeszcze innym sposobem na sprawne zdecydowanie się na usługi konkretnego dewelopera jest skorzystanie z możliwości jakie daje internet i poczytanie opinii o naszych nieruchomościach w internecie. Należy jednak zachować trzeźwy osąd – to że ktoś coś pisze nie zawsze znaczy że tak faktycznie jest. Ludzie w internecie są anonimowi i dlatego często pozwalają sobie na mocno krytyczne słowa i komentarz, które nie zawsze znajdują odbicie w rzeczywistości o trzeba o tym pamiętać.

Jak zatem widzimy, wybór nowego mieszkania i zdecydowania się na konkretną nieruchomość nie jest łatwą kwestą. Często długi czas musimy poświęcić na przeglądanie rozmaitych ofert i czytanie opinii o poszczególnych deweloperach nim jednoznacznie będziemy mogli stwierdzić czy na pewno chcemy zamieszkać w danym miejscu. A jeszcze dochodzi do tego problem znalezienia dobrej nieruchomości w interesującej nas lokalizacji. Niejednokrotnie okazuje się, że musimy wybierać między nieruchomością która bardzo nam się podoba, ale ma gorsze opinie, a taką która ma dobre opinie, ale jej architektura nam nie odpowiada.