Wybudowanie swojego własnego domu wiąże się z wieloma emocjami. Osoby decydujące się na podjęcie takiego kroku bardzo często mają głowy pełne pomysłów, jednak wykonanie wymarzonych projektów może być nie lada wyzwaniem. Korzystając z usług firm budowlanych możemy mieć pewność, że wszelkie elementy jakie zostaną ustalone z architektem zostaną wykonane jak najdokładniej z zachowaniem wszelkich szczegółów.

Firmy budowlane świadczą usługi w zakresie budownictwa ogólnego. Niektóre firmy zajmują się także przebudową lub dobudową pomieszczeń do stojących już obiektów. Bardzo często firmy budowlane współpracują z biurem architektonicznym lub posiadają własne biuro. Korzystając z usług budowlanych możemy liczyć na indywidualnie dobraną pod dany projekt cenę, jednak niektóre przedsiębiorstwa, co jednak rzadko się zdarza, posiadają z góry ustalony cennik. Specjaliści z biur budowlanych pomogą w załatwieniu wszelkich formalności około budowlanych, które związane są zazwyczaj z dokumentacją projektową oraz z uzyskaniem decyzji urzędowych, które są konieczne do rozpoczęcia budowy.

Firmy budowlane – co mogą nam zbudować?

budowa domu

Firmy budowlane w swojej ofercie posiadają budowę budynków mieszkalnych zarówno jedno- jak i wielorodzinnych włącznie z pełnym zakresem montażu instalacji i infrastrukturą zewnętrzną. Firmy budowlane zajmują się również budową, remontem bądź modernizacją obiektów przemysłowych, a także hali z konstrukcją żelbetonową bądź stalową. Firmy te wybudują także wszelkie obiekty użyteczności publicznej bądź jednostki handlowo-usługowe.

Wybranie specjalistów budowlanych

Współpraca z firmą budowlaną rozpoczyna się od konsultacji klienta ze specjalistami. Jeśli klient nie posiada planu od architekta, to pracownicy firmy budowlanej po wywiadzie zajmują się przygotowaniem wariantowej oferty oraz alternatywnych propozycji. Oferta jest sporządzana z uwzględnieniem wszelkich wymagań klienta zarówno pod względem ilości pomieszczeń, jak i planowanym budżetem. Kolejnym etapem jest zawarcie umowy. Dokonywane są badania geotechniczne, specyfikacja materiałowa oraz adaptacja wykonanego projektu do ewentualnych warunków. Przygotowywany jest projekt działki i instalacji. We właściwym urzędzie składane są dokumenty odnośnie pozwolenia na budowę. Kolejnym kokiem będzie wytyczenie budynku na działce, przygotowanie zaplecza i rozpoczęcie robót ziemnych. Następnie budynek jest posadowiony i stawiane są ściany oaz stropy. Dalej montowane są okna i drzwi, elewacja, instalacje elektryczne, sanitarne, i ogrzewanie. Następnie robotnicy zajmują się tynkami, posadzkami, docieplaniem poddasza. Podczas współpracy z firmą budowlaną każdy klient może liczyć na stały kontakt z kierownikiem robót. Dzięki dobrej relacji między obiema stronami na bieżąco można konsultować postępujące prace i eliminować ewentualne zastrzeżenia.

Decydując się na skorzystanie usług firmy budowlanej możemy liczyć na wysokiej jakości  wykonanie pracy. Budowany obiekt będzie całkowicie zgodny z projektem dzięki czemu najdrobniejsze szczegóły będzie dopracowany i nieprzypadkowy. Ukończony budynek z pewnością będzie spełniał oczekiwania klienta i będzie stanowił jego wymarzony dom.