Szukając odpowiedniej stolarki okiennej wybór mamy ogromny. Wiele rodzajów okien drewnianych i PCV. Rozmaite modele pasujące do każdego typu domu. W sprawie kolorystyki wybór też jest spory, znajdziemy wiele interesujących odcieni.

Wybierając okna należy też kierować się ich właściwościami. Muszą idealnie spełniać ważny warunek. Jest nim dobra izolacja. Nie chodzi tylko o niewypuszczanie ciepła z budynku. Okna muszą być odporne na warunki atmosferyczne i wilgoć. Gdy odpowiedni model został już wybrany, możemy wzmocnić jego właściwości. Warto zastosować w tym celu ciepły montaż.

Zastosowanie ciepłego montażu

Głównym zadaniem ciepłego montażu jest zapobieganie mostkom termicznym. To właśnie one są odpowiedzialne za utratę ciepła. Powstają na styku ościeżnicy z murem, ciepły montaż skupia się właśnie na uszczelnieniu tych miejsc. Nie wystarczy do tego zwykła pianka poliuretanowa. Konieczne jest zastosowanie materiałów paroprzepuszczalnych.

Ważnym zagadnieniem jest też punkt umieszczenia okna w murze. Jeżeli ściany naszego domu są dwuwarstwowe z zewnętrzną izolacją o grubości 10-15 cm to okno powinno być umieszczone jak najbliżej zewnętrznej krawędzi muru. W miejscu gdzie znajduje się ocieplenie przylegające do ściany. Jeśli zaś ściany są trójwarstwowe lub dwuwarstwowe z ociepleniem powyżej 15 cm, ramę należy zamontować bezpośrednio w warstwie izolacji, poza murem. Nie daje to możliwości stabilnego zamocowania okna, należy, więc wykorzystać dodatkowe elementy montażowe jak kotwy statyczne czy wysięgniki

Warstwy izolacji

Żeby ciepły montaż spełniał swoje zadanie należy zastosować konkretne warstwy izolacji. Od zewnątrz musi to być materiał paroprzepuszczalny jak chociażby folia lub taśma rozprężna. Dzięki niej okna są chronione przed przenikaniem wilgoci z jednoczesną dyfuzją pary wodnej. Środkowa część izolacji to pianka poliuretanowa, pozwala zachować temperaturę wewnątrz pomieszczenia.

Pozostała jeszcze warstwa wewnętrzna. Składa się na nią taśma paroszczelna. Jej zastosowanie chroni powłokę termoizolacyjną przed przenikanie pary wodnej i wilgoci z wnętrza budynku. Do wykonania ciepłego montażu najlepiej wynająć wykwalifikowaną ekipę. Taką, która nie popełni błędów podczas instalacji okien. Do spotykanych usterek należy niedokładne uszczelnienie, dostosowanie stolarki do otworu okiennego, niewłaściwy rozstaw kotew.ciepły montaż

Sprawdź ofertę profesjonalnego zespołu na http://okna.luch.pl/9-montaz/

Zalety ciepłego montażu

Kupno stolarki okiennej to ważna inwestycja. Wybrane modele powinny odznaczać się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi. Chronić dom przed utratą energii i ciepła, powinny być też dobrą barierą akustyczną. Gdy już znajdziemy takie okna warto wspomóc ich zalety poprzez ciepły montaż. Pomaga on w lepszym uszczelnieniu miejsca styku ramy z krawędzią muru. Dzięki temu wilgoć nie będzie przenikać do wewnętrznej warstwy izolacji. Dom nie będzie tracił energii i ciepła. Mieszkańcy będą mogli zaoszczędzić na rachunkach.